SMARTCHAIN - A rövid élelmiszer-ellátási láncok társadalmi-gazdasági fenntarthatósága - kérdőív a mezőgazdasági termelők számára
A SMARTCHAIN (http://www.smartchain-h2020.eu/) egy olyan EU szintű 3 éves kutatás-fejlesztési projekt, amelyben 11 európai országból 43 partner vesz részt, beleértve a rövid élelmiszer-ellátási lánc (REL) főbb szereplőit is. A fő célkitűzésünk egyrészről az, hogy elősegítsük és felgyorsítsuk az együttműködésen alapuló rövid élelmiszer-ellátási láncokra való áttérést, másrészről pedig az, hogy ezekkel a REL formákkal konkrét ajánlásokat és jó gyakorlatokat mutassunk be, melyek révén új, szilárd üzleti modellek és innovatív gyakorlati megoldások terjedhetnek el. A célkitűzések megvalósítása az európai agrár-élelmiszerrendszer versenyképességének és fenntarthatóságának növeléséhez járul hozzá..

Az alulról felfelé irányuló, kereslet-orientált kutatási modell segítségével a SMARTCHAIN konzorcium célja:
i) a REL többszempontú elemzése 18 esettanulmányon keresztül, technológiai, szabályozási, társadalmi, gazdasági és környezeti aspektusból,
ii) a REL-ban érintett valamennyi szereplő kapcsolatainak és kölcsönhatásainak értékelése,
iii) a fenntartható élelmiszer-termelést és a vidékfejlesztést befolyásoló kulcsfontosságú paraméterek meghatározása Európa különböző régióiban.

A projekt 9 nemzeti REL közösséget (innovációs és együttműködési központokat, röviden REL HUB-okat) hoz létre a partnerországokban (Franciaországban, Németországban, Görögországban, Magyarországon, Olaszországban, Hollandiában, Szerbiában, Spanyolországban és Svájcban), amely egy virtuális innovációs központként fog működni. A HUB célja, hogy megkönnyítse a REL szereplők bevonását a projektbe, illetve lehetővé tegye a kereslet-orientált innovációk létrehozását a gazdálkodók és a fogyasztók közötti, bizalomra épülő kapcsolat erősítésével együtt. A tudományos és a gyakorlati ismeretek kombinációja, valamint az innovációs műhelyek működése lehetővé teszi a gyakorlatorientált innovatív megoldások kidolgozását egy-egy helyi speciális kérdésre, valamint a városi és vidéki területeken működő, különböző REL formák fejlesztését. A SMARTCHAIN konkrét programokon keresztül járul hozzá a tudástranszferhez, pl.: többszereplős workshopokat és képzési tevékenységeket szervez a gazdálkodók és a rövid ellátási láncban érdekelt vállalkozók számára.

MIT ÉRTÜNK „RÖVID ÉLELMISZER-ELLÁTÁSI LÁNCON”?

A rövid élelmiszer-ellátási lánc fogalmát úgy értelmezzük, mint a termelő és a fogyasztó közötti távolság csökkentését, amely azzal a céllal jött létre, hogy javítsuk az élelmiszer-ellátási láncok átláthatóságát, hatékonyságát és fenntarthatóságát, a közvetítők számának csökkentése és a termelők pozíciójának növelése által.

MIRŐL SZÓL EZ A KÉRDŐÍV?

Ezzel a kérdőívvel a REL társadalmi-gazdasági fenntarthatóságát kívánjuk felmérni a gazdálkodók és a termelők szempontjából: miért választották a REL-en keresztüli értékesítést? Mik az előnyei és hátrányai számukra az ilyen élelmiszer-ellátási láncban való munkának, összehasonlítva a hagyományos nagykereskedelemmel?

Ha bármilyen kételye vagy kérdése van ezzel a kérdőívvel vagy a projekttel kapcsolatban, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk: rosabarraso@gestionaglobal.es

Köszönjük szépen a kérdőív kitöltését! Tudása és tapasztalata értékes információkat szolgáltat nekünk az élelmiszer-ellátási láncok társadalmi-gazdasági fenntarthatóságáról.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Adatvédelem *
Kérjük, olvassa el a kiegészítő információs lapot az adatvédelmi eljárásról, amelyet a következő linken talál: https://drive.google.com/file/d/1SFsswWbEZKvAZhiUi2FIJaUyLovzXTOW/view?usp=sharing - Az Ön adatainak kezeléséhez szükségünk van a hozzájárulására. Az adatvédelmi politikánk elolvasását követően, kérjük jelölje be a négyzeteket, amennyiben egyetért az alábbi kijelentésekkel
Required
Ország
Én...
Munkaviszony
Clear selection
A szervezetének formája
Az előállított / kezelt termék típusa
Becsült éves forgalom
Clear selection
Részt vesz rövid élelmiszer-ellátási lánc (ok) ban?
A SMARTCHAIN projekt keretében a „rövid élelmiszer-ellátási lánc” korlátozott számú (legfeljebb egy) gazdasági szereplő bevonásával történő ellátási láncot jelent, amelyek elkötelezettek az együttműködésért, a helyi gazdasági fejlődésért, valamint a termelők, a feldolgozók és fogyasztók közötti szoros földrajzi és társadalmi kapcsolatáért.
Clear selection
Ha IGEN, mennyi ideje?
években
Ha igen, kérjük, röviden írja le, hogy milyen rövid élelmiszer-ellátási láncban vesz részt
Dolgozik, (vagy dolgozott már korábban) hagyományos nagykereskedőkkel?
Clear selection
Ha Igen, kérem röviden jellemezze hogyan
Melyek a legfontosabb előnyei az REL-en keresztüli értékesítésnek?
0-tól (egyáltalán nem értek egyet, nem ad releváns előnyt) 5-ig (teljesen egyetértek, nagy előnyt ad)
0 (egyáltalán nem értek egyet, nem ad releváns előnyt)
1
2
3
4
5 (teljesen egyetértek, nagy előnyt ad)
Megnövelt alkupozíció: jobb tárgyalásokat tudok folytatni termékeim forgalmazásáról
Magasabb árak: Jobb árat kapok a termékeimért
Az üzleti modellemet erősebbé és rugalmasabbá teszi
Közvetlen kapcsolat a fogyasztókkal
Az értéklánc végéig megőrzöm a termékem irányítását
Az értékláncon belüli és a fogyasztókkal sokkal személyesebb a kapcsolat (szemben a nagykereskedelemmel)
Több szolidaritás és együttműködés tapasztalható az értékláncon belül és a fogyasztókkal (szemben a versenyhejtettel)
Jobban integrálódom a helyi közösségbe
A helyi és körforgásos gazdaság megerősítése (helyi vállalkozások közötti együttműködés a hulladékok és erőforrások felhasználása és újrahasznosítása terén)
Munkám fokozott társadalmi elismerése
Pozitív hatás az önértékelésemre
Változatosabbá és érdekesebbé teszi a munkámat
Jobb életminőség
Jobb munkakörülmények
Jobb fizetés
Tisztességesebb kereskedési gyakorlatok (például a romlandó élelmiszertermékek időben történő kifizetése, nincsenek az utolsó pillanatban visszamondva rendelések, nincs szerződések egyoldalú módosítása, nincs az írásbeli szerződés megkötésének megtagadása)
Clear selection
Kérjük írja le a termékek REL -en keresztüli forgaslmazásának 3 fő előnyét
Kérjük írja le a termékek hagyományos nagykereskedelmi csatornákon keresztüli forgaslmazásának 3 fő előnyét
Ha már volt tapasztalata a REL-el és a hagyományos nagykereskedelemmel is, akkor inkább az egyiket vagy a másikat részesíti előnyben? Kérjük, röviden magyarázza meg miért
Mi volt a fő indok a REL -ban való részvételre?
0-tól (egyáltalán nem motiváló) 5-ig (erősen motiváló)
0 (egyáltalán nem motiváló)
1
2
3
4
5 (erősen motiváló)
Hogy jobb árat kapjak termékeimért
A disztribúciós csatornáim bővítése és az üzleti modell rugalmasságának növelése
Bekapcsolódni a helyi közösségbe és a gazdaságba
Közvetlen kapcsolat létesítése a termékeim fogyasztóival
Hogy munkám érdekesebbé és változatosabbá váljon
Mert elégedetlen voltam a hagyományos kereskedelmi csatornákkal és a tisztességtelen gyakorlatokkal
A termék ellenőrzés alatt tartása az értéklánc végéig
Clear selection
Vannak más okok? Kérjük, fejtse ki röviden.
Az élelmiszertermelésen kívül végez más tevékenységet is a gazdaságában / vállalkozásában? Ha igen, milyen tevékenységet?
Az élelmiszer-előállítás a vállalkozásának fő tevékenysége?
Clear selection
A koronavírus válságnak van-e valamilyen hatása az Ön üzleti tevékenységére?
Clear selection
Kérem röviden ismertesse!
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy